logo kino za rogiem.jpeg

gminnyportalmapowy180x1001.jpeg

opolska karta rodziny i seniora.jpeg

nowy_sys_gos_odpadami.jpeg

LOGO-PLEZJO.jpeg

oleski-koszyk.jpeg

LGD - Górna Prosna 120x76.jpeg

logo_1.jpeg

OOL24.jpeg

Znajdź nas na:
Facebook Gminy Rudniki

kmzp.jpeg

logo_kolor_skrot_duze.jpeg

zaloz firme.jpeg

Nowy-PO KL.jpeg

Nowy-RPO.jpeg

plakat2008-09.jpeg

Aktualności z regionu opolskiego - informacje, komunikaty, wydarzenia, imprezy

Malowanie na szkle i Artystyczny Kogel - Mogel

Malowanie na szkle i Artystyczny Kogel - Mogel

            Masz w domu niepotrzebne słoiki albo buteki? Możesz zamienić je w prawdziwe cuda! Przekonali się o tym gimnazjaliści, którzy uczestniczyli w  warsztatach: Malowania na szkle. Odbyły się one 17 marca w Gminnej Bibliotece Publicznej w Rudnikach. Niepozorne, blade szklane naczynia ożywiły się pięknymi i oryginalnymi wzorami oraz nasyconymi barwami, zyskały nie tylko duszę, ale i nowe przeznaczenia. Instruktorem malowania szkła „na zimno” była pani Sylwia Świtała z Olesna, która prowadzi tam Kuźnię Szkła - Artystyczną Pracownię Witraży. Pokazała wzory, których kontury uczestnicy warsztatów nanieśli na szkło, zachęcała też do realizacji własnych pomysłów. Gdy kontury były już gotowe, wypełniono je kolorem, a potem naczynie przyozdobiono wstążeczką i oryginalnym bilecikiem. W ten sposób z butelek powstały nietuzinkowe wazony i flakony, a z niejednego słoika piękny lampion.

            Uczniowie pracowali w dwóch grupach. Oczekując na wyschnięcie farby na szkle, nie tracili czasu i pod fachowym okiem pani Justyny Górok – Jury podjęli się nowego wyzwania. W ramach Artystycznego Kogla -  Mogla wykonali piękne karty świąteczne. Przy okazji zaznajomili się z tajnikami sztuki embossingu, czyli wytłaczania oraz techniką scrapbookingu, czyli przyozdabiania za pomocą skrawków materiałów, wstążek i gotowych, wyciętych z kolorowych papierów elementów.

            Na zakończenie spotkania wszyscy mogli podziwiać naprawdę efektownie przyozdobione naczynia szklane. Dzieła, które powstały w tym dniu w bibliotece  z pewnością są dziś piękną ozdobą domowych wnętrz, ciekawym pomysłem na prezent i zachętą do realizowania własnych, oryginalnych pomysłów, dzięki którym z przedmiotów użytkowych powstają  artystyczne „cuda”.