logo kino za rogiem.jpeg

gminnyportalmapowy180x1001.jpeg

opolska karta rodziny i seniora.jpeg

nowy_sys_gos_odpadami.jpeg

LOGO-PLEZJO.jpeg

oleski-koszyk.jpeg

LGD - Górna Prosna 120x76.jpeg

logo_1.jpeg

OOL24.jpeg

Znajdź nas na:
Facebook Gminy Rudniki

kmzp.jpeg

logo_kolor_skrot_duze.jpeg

zaloz firme.jpeg

Nowy-PO KL.jpeg

Nowy-RPO.jpeg

plakat2008-09.jpeg

Aktualności z regionu opolskiego - informacje, komunikaty, wydarzenia, imprezy

XXIII Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Rudnikach

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy

Po raz  23 wspaniale zagrała Wielka Orkiestra Świątecznej  Pomocy. Rudniki grają z orkiestrą już 17 lat. Sztab gminny tradycyjnie mieścił się w Ośrodku  Kultury w Rudnikach. Obowiązki szefa sztabu sprawowała Janina Pawlaczyk. W szkołach podstawowych oraz w gimnazjum w Rudnikach odbyły się imprezy, podczas których licytowano gadżety WOŚP i inne przygotowane przez GOKSiR oraz szkoły i uczniów. Już sobotę  na hali sportowej w Rudnikach było „wielkie granie w pomaganie”. Sztab gminny zorganizował  Turniej Halowej Piłki Nożnej w kategoriach : orlików, młodzików i seniorów. Przez cały dzień zostało rozegranych 19 pojedynków, w których 75 piłkarzy zdobyło 83 bramki ,a jednocześnie zebrano niemałą kwotę na rzecz WOŚP.

W niedzielę ,11 stycznia, 40 wolontariuszy kwestowało na rzecz diagnozowania chorych dzieci  oraz  godnej opieki medycznej dla osób starszych. Ogółem ze wszystkich imprez oraz zbiórki ulicznej zebrano kwotę  15.313,62 zł  i  6,65 euro , w tym:

PSP w Żytniowie –          1.280,94 zł

PSP w Cieciułowie –       2.224,72 zł

PSP w Dalachowie –       1.863,04 zł

PSP w Jaworznie –         1.760,29 zł

Gimnazjum Rudniki –      5.780,56 zł

GOKSiR –                        2.404,07 zł

Największą zawartość gotówki w puszce kwestarskiej miała w roku  wolontariuszka Aleksandra Ptaszyńska, która zebrała kwotę 910,09 zł.

Za ofiarowane pieniądze ,za wszelką pomoc w organizacji finału dziękujemy wolontariuszom, członkom sztabu, nauczycielom szkół uczestniczących w akcji oraz ludziom dobrej woli, którzy okazali wyjątkową hojność. To z nas wszystkich składa się ta niesamowita orkiestra. Za zebrane w trakcie finału pieniądze zostanie zakupiony specjalistyczny sprzęt do szpitali, z którego skorzystają dzieci i osoby starsze. Jeszcze raz ogromne dzięki za XXIII Finał WOŚP

Sie ma !