logo kino za rogiem.jpeg

gminnyportalmapowy180x1001.jpeg

opolska karta rodziny i seniora.jpeg

nowy_sys_gos_odpadami.jpeg

LOGO-PLEZJO.jpeg

oleski-koszyk.jpeg

LGD - Górna Prosna 120x76.jpeg

logo_1.jpeg

OOL24.jpeg

Znajdź nas na:
Facebook Gminy Rudniki

kmzp.jpeg

logo_kolor_skrot_duze.jpeg

zaloz firme.jpeg

Nowy-PO KL.jpeg

Nowy-RPO.jpeg

plakat2008-09.jpeg

Aktualności z regionu opolskiego - informacje, komunikaty, wydarzenia, imprezy

XXIII Spotkanie Muzyków Jazzowych w Rudnikach

program_regionalny.jpeg                       3xherbxpole_ochronnexpozi7.jpeg                         LOGO-KWITNíCE-PL-PION-CMYK.jpeg                    1logo_unii.jpeg

 „Inwestujemy w twoją przyszłość”

Impreza jest realizowana  w ramach projektu „Opolskie kwitnące muzycznie” współfinansowanego  przez Unię Europejską ze środków  Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego  oraz budżetu  województwa opolskiego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Opolskiego na lata 2007-2013.

Mikołajkowe jazzowanie

                Rudnickie spotkania jazzowe cieszą się ogromnym zainteresowaniem zarówno wśród wykonawców, jak i odbiorców. W mikołajki 6 grudnia miłośnicy jazzu mieli niepowtarzalną okazję spędzić  wspaniały wieczór z muzyką w doskonałym wykonaniu.

            Tegoroczną 23 edycję imprezy uświetnił niezapomniany koncert  Jana ”Ptaszyna” Wróblewskiego. Już samo pojawienie się legendy polskiego jazzu, saksofonisty, kompozytora, dyrygenta i dziennikarza, stało się obietnicą doskonałego koncertu. „Ptaszyn” współpracował z najwybitniejszymi jazzmanami polskimi. Grał m.in. z legendarnym Sekstetem Komedy, Kwintetem Jerzego Miliana, grupą Andrzeja Kurylewicza. Szerszej publiczności znany z audycji w „trójce” Polskiego Radia.

            W Rudnikach Jan ”Ptaszyn” wystąpił w dwóch składach muzycznych. W duecie z Pawłem Tartanusem, wokalistą i instrumentalistą /banjo/. Muzycy od 2003 roku tworzą Ultra Tradycyjne Duo. Już sama nazwa wskazuje, że muzyka którą wykonują jest na wskroś przeszyta wspomnieniem amerykańskich melodii złotej ery jazzu. Jazzowe standardy w połączeniu z odrobina żartu tworzyły mieszankę pozytywnej energii w najczystszej postaci.

Świetnie spisali się również muzycy z Quartetu towarzyszącemu mistrzowi saksofonu, a mianowicie:  Wojciech Niedziela/fortepian/, Michał Kapczuk/kontrabas/, Marcin Jahrn /perkusja/. Gorące brawa i owacja na stojąco były  wyrazem uznania dla talentu i umiejętności muzycznych artystów.

W części konkursowej  zaprezentowało się  9 zespołów.   Komisja artystyczna w składzie: Edward Wcisło, Ryszard Strojec i Piotr Furtas przyznała nagrody i wyróżnienia wszystkim uczestnikom spotkania.

I miejsce - Łukasz Knapik Jazz Group                                                    

I miejsce - Anna Andrzejewska  Quintet  z Częstochowy 

   Dwie równorzędne II nagrody :

- Ramzes Jazz Group z Rudnik                                     

- Piece of  Jazz  z Częstochowy                                                  

 Trzecie miejsce  zespół  Wise Choise z Praszki   

  Nagrodą  uhonorowana została również Roxana Dąbrowska z grupą Take Styl z Opola  za  interpretację jazzową wykonanego programu.

Miłym zaskoczeniem była prezentacja muzyczna  łącząca muzykę ludową z jazzem w wykonaniu grupy TAKE STYL  z Opola i solistów z ludowego zespołu SILESIA. Tego przez 23 lata jazzu w Rudnikach jeszcze nie było! Otrzymali nagrodę specjalną.        

Ponadto wyróżnieniami  za umiejętności wykonawcze uhonorowano: Tomasza Kiepurę  z zespołu Piece of Jazz z Częstochowy  oraz Cypriana Baszyńskiego  z  zespołu Anna Andrzejewska Quintet .

  Natomiast w  kategorii  prezentacji jazzu tradycyjnego :  I miejsce-  Karpeta Jazz Brothers z Wrocławia,  a  II miejsce -    Sweet & Hot Jazzband  z Łodzi.   Obydwie grupy zaprezentowały się rewelacyjnie , chociaż ze względu na ograniczenia czasowe  spotkań nie miały możliwości  pokazać wszystkiego co potrafią.  Aby zadowolić naszą stałą już publiczność, proponujemy kolejną imprezę jazzową, tym razem wiosną.  Byłby to jazz tradycyjny w wykonaniu w/w  grup muzycznych. Po prostu „ten stary, dobry jazz”, który pojawi się w Centrum Spotkań Jazzowych w Rudnikach w drugiej połowie kwietnia 2015 roku. Już dziś serdecznie zapraszamy wszystkich fanów tej muzykiJ

Po raz pierwszy w historii naszych spotkań wprowadzono NAGRODE PUBLICZNOŚCI , którą otrzymał  zespół  RAMZES JAZZ GROUP  reprezentujący gminę Rudniki . Grupa  uhonorowana została również nagroda Prezesa Opolskiego Towarzystwa Jazzowego – Tadeusza Pabisiaka,  który zaprosił naszych muzyków na Festiwal Jazzowy w Mosznej. Serdeczne gratulacje!!!

Po zakończeniu prezentacji konkursowych muzyczny wieczór uświetnił kolejny koncert, tym razem w wykonaniu zespołu  CALL ME  UNIQUE QUINTET   w  składzie: Call Me  UNIQUE /Natasha Brown/ UK/USA – gitara, vocal ,  Luis Nubiola /CU/ - saxophon,  Przemysław Raminiak /PL/-piano, Bartek Kucz/PL/-bass,moog,  Frank Parker /USA/ - drums. Gościnnie wystapił Maciej Fortuna - znakomity trębacz. Ze sceny popłynęła świetna muzyka w doskonałym wykonaniu.   Publiczność była zachwyconaJ

Impreza realizowana była w ramach projektu „Opolskie kwitnące muzycznie II” współfinansowanego przez Unie Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz budżetu województwa opolskiego w ramach regionalnego programu operacyjnego Województwa Opolskiego na lata 2007-2013.  Przedsięwzięciu patronują niezmiennie od wielu lat: Marszałek Województwa Opolskiego, Starosta Powiatu Oleskiego oraz Wójt Gminy Rudniki i wszyscy wymienieni zaszczycili swoją obecnością organizowane przez  GOKSiR  przedsięwzięcie muzyczne.

Patronat medialny sprawowały: Radio Opole, Radio Ziemi Wieluńskiej, ool24.pl, Kulisy Powiatu  i  TVP3 Opole.

GALERIA ZDJĘĆ