logo kino za rogiem.jpeg

gminnyportalmapowy180x1001.jpeg

opolska karta rodziny i seniora.jpeg

nowy_sys_gos_odpadami.jpeg

LOGO-PLEZJO.jpeg

oleski-koszyk.jpeg

LGD - Górna Prosna 120x76.jpeg

logo_1.jpeg

OOL24.jpeg

Znajdź nas na:
Facebook Gminy Rudniki

kmzp.jpeg

logo_kolor_skrot_duze.jpeg

zaloz firme.jpeg

Nowy-PO KL.jpeg

Nowy-RPO.jpeg

plakat2008-09.jpeg

Aktualności z regionu opolskiego - informacje, komunikaty, wydarzenia, imprezy

Międzynarodowe Zawody Drwali

drwale 2.jpeg Drwale1-M.Lukas.jpeg IMG_7135.jpeg IMG_7338.jpeg IMG_7566.jpeg

MIĘDZYNARODOWE ZAWODY DRWALI W BOBROWIE

Międzynarodowe Zawody Drwali w Bobrowej mają już swoją 13-letnią historię oraz wyrobioną markę świetnej plenerowej imprezy. Zawodnicy są coraz lepiej przygotowani, a czołówka walczy na bardzo wyrównanym poziomie. Wielokrotnym mistrzem i faworytem zawodów był Jacek Stochniałek mieszkaniec Żytniowa, który nieprzerwanie od kilku lat utrzymuje bardzo wysoki poziom współzawodnictwa.

Organizowane od lat przedsięwzięcie promuje nie tylko gminę Rudniki, ale powiat i województwo. Głównym organizatorem przedsięwzięcia jest OSP w Bobrowie przy współpracy z GOKSiR w Rudnikach, Nadleśnictwami Olesno i Wieluń oraz Gminą Rudniki.

Drwale rozpocznają zmagania w lesie na polu zrębowym konkurencją obalania drzewa na cel. W godzinach popołudniowych na boisku trwają pokazy umiejętności drwali w wykonywaniu rzeźb piłą, a wieczorem występy estradowe zespołów artystycznych. Kolejne konkurencje, a mianowicie przygotowanie pilarki do pracy, złożona przerzynka kłód, dokładność przerzynki oraz okrzesywanie mają miejsce w niedzielę. Rywalizacja drwali jest bardzo widowiskowa i przyciąga ogromną liczbę widzów. Imprezie towarzyszą zabawy dla dzieci i dorosłych, konkursy, wesołe miasteczko, zabawa taneczna oraz smakowite potrawy i napoje serwowane przez bufety gastronomiczne.